BKRDeweloper Rzeszów ul. Króla Kazimierza 18, I piętro
biuro@bkrdeweloper.pl

Domy modułowe i do składania

Domy modułowe i do składania

Domy modułowe i do składania samodzielnie to znak naszych czasów

I można powiedzieć, że to świetnie, bo pojawiają się alternatywy dla wielkich, drogich domów budowanych latami. Dzięki nowoczesnym technologiom własny domek jest dostępny dla wszystkich. Możemy postawić (właśnie) domek lub nawet pełnowymiarowy dom dobrany do naszych możliwości finansowych i jednocześnie jeszcze mamy wybór zróżnicowanych oferT. Możemy przebierać między domkami energooszczędnymi, albo modułowymi (które można łączyć), lub takimi, które sami poskładamy.

Mikrodom

Polska firma Solace House stworzyła projekt domu o powierzchni 45 metrów kwadratowych. Projekt interesujący jest z kilku powodów. Po pierwsze można rozbudowywać go o moduły tej samej wielkości.  Po drugie jego roczne utrzymanie kosztuje zaledwie około 1000 zł. Po trzecie – nie wymaga pozwolenia na budowę. I po czwarte – i chyba jest to najbardziej atrakcyjna sprawa – „sam dom jest w stanie wyprodukować więcej energii w ujęciu rocznym, niż zużyją jego mieszkańcy w tym samym czasie.” I to brzmi naprawdę interesująco.

Więcej o mikrodomu można przeczytać w poniższym artykule.

Domek – złóż go sam

zwłaszcza, gdy umiesz obsłużyć piłę, wkrętarkę i młotek.

Jak to działa?

Zamawiasz dom, który zostaje ci dostarczony w częściach (płyty ścianowe, dachowe, wkręty) Oczywiście z instrukcją, a do dyspozycji jest jeszcze telefoniczny doradca, który odpowie na pytania i doradzi. W tym wypadku jest także możliwość wynajęcia ekipy, która poskłada domek za nas. Oczywiście może to być mały, tani domek letniskowy np.  17 metrów kwadratowych za  33 tys. zł, ale równie dobrze można zamówić sporej wielkości dom – nawet do 150 metrów kwadratowych. Oczywiście w tym wypadku koszty są większe – fundamenty, elewacja i cała reszta.

Więcej na ten temat można przeczytać w  poniższym artykule .

Zapewne możliwości jest więcej i jak tylko trafimy na jakiś fajny pomysł na własny domek to dopiszemy go do naszej listy.

Aktualności z rynku nieruchomości i ciekawostki znajdziecie na naszym profilu FB

 

A jeśli potrzebujesz pomocy doradcy kredytowego
to skorzystaj w BKR Finance
z konsultacji za 0 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *